Ma hajnalban tette közzé legfrissebb negyedéves számait a Richter, mely összességében pozitív meglepetést okozott, a fontosabb eredménysorokon a társaságnak sikerült felülteljesítenie az elemzői várakozásokat.
Az egyik legjobban teljesítő eszközosztály az elmúlt években a kriptopénzek voltak, a legnagyobb kapitalizációjú digitális valuta, a bitcoin havi átlagosított hozama az indulása óta meghaladta a 25 százalékot (!). Ennek köszönhetően rendesen meg is ugrott az igény iránta a kisbefektetők körében, így most utánajártunk, hogy hogyan lovagohatjuk meg a kriptodeviza őrületet akár anélkül, hogy közvetlenül bevásárolnánk a szuperpénzből.
Nemrégiben egészen meglepő dolog történt, ugyanis a JP Morgan vezérigazgatója, Jamie Dimon kibírt két hetet anélkül, hogy kifakadt volna a bitcoinra. Ez elég nagy szó azok után, hogy az utóbbi időben úgy tűnt, hogy Mr. Dimon szinte óránként csalásnak, vagy a bűnözők pénzének hívta a szuperpénzt. Dimon kétségtelenül minden idők egyik legjobb, és legokosabb bankára, ennek ellenére a kriptodevizákkal kapcsolatban a legtöbb esetben a sötétben tapogatózik, azonban abban igaza van, hogy a jegybankoknak van egy nagy fegyvere a kriptopénzek ellen.
Miután a múlt héten az Európai Központi Bank elnöke, Mario Draghi is pozitívan nyilatkozott a kriptopénzekről, most a Bank of England konferenciáján a Világbank vezetője, Christine Lagerde is megszólalt a témában, szerinte hosszú távon a bitcoin és más kriptopénzek helyettesíthetik a nemzeti pénzeszközöket, míg a mögöttük álló technológia megkérdőjelezheti az egész hagyományos bankrendszert.
Míg a legtöbb ország csak a homlokát ráncolja, addig Észtország már három éve bevezette az e-residency programját, és az első olyan ország lehet a Földön, amely lehetővé teszi külföldiek számára is, hogy digitális lakosok legyenek. Nem, hogy hátráltatnák, de minden lehetőséget megragadnak, hogy az innovatív ötletek átültessék a való életbe, ezzel téve könyebbé mindennapjaikat. Az internet alapvető emberi jognak számít, 2007-ben ők voltak az elsők, akik bevezették az online szavazást, a kormány ülésein már 2000 óta nincs papír, lényegében az egész parlament sem használ papírt a működéséhez. Az 1,3 millió lakos mindegyike a mobilján intézi a parkolását, az egészségügyi adataikat felhőben tárolják, sőt 95 százalékuk az adóügyeit is online intézi kevesebb, mint három perc leforgása alatt, az országból pedig 2022-re teljesen eltűnhet a készpénz a forgalomból. Legújabban pedig azon dolgoznak, közösségi finanszírozás útján létrehozzanak egy állami alapot, amely egyrészt Észtország számára lehetővé tenné, hogy új technológiákba és innovációkba fektessen az állami szektorban, másrészt az e-lakosok számára lehetővé tennék, hogy közvetlenül profitáljanak az ország fejlődéséből. A következőkben nézzük meg, hogy mi járulhatott hozzá ahhoz, hogy Észtország követendő példaként szolgáljon Magyarország, és minden más állam számára a jelenlegi digitális korban.
Egyre intenzívebbé válik a feszültség a Korea és Amerika között, miután az elszigetelt ország immár a hatodik kísérleti atomrobbantását hajtotta végre vasárnap hajnalban. Igaz, egyelőre csak szavak szintjén folyik a szembeszállás Phenjannal, de hiba lenne kizárni egy esetleges háború kitörését, már ha csak azt vesszük figyelembe, hogy két olyan ember között zajlik az egyre durvuló szócsata, akik a világ legkevésbé kiszámítható politikusainak számítanak. Bár valószínűleg nagy a kísértés Donald Trump számára, hogy újabb szintre emelje a konfliktust, egy nyílt háború, még ha az észak-koreai rezsim végét is jelentené, beláthatatlan következményekkel járna az USA két fontos szövetségesére, Dél-Koreára és Japánra nézve. Mindezek kapcsán érdekes történet, hogy mi vezetetett a helyzet ilyen szintű elmérgesedéséhez, hogyan vált ketté végérvényesen Észak- és Dél-Korea története, és minek tudható be, hogy míg Dél-Koreára Kelet-Ázsia csodájaként, addig Észak-Koreára a világ egyik legnyomorultabb országaként tekintünk.
Az elmúlt hetekben már szárnyra kaptak a hírek, hogy Kínában szabályozhatják az ICO-k piacát, azonban tegnap a kínai jegybank hivatalosan is bejelentette, hogy azonnali hatállyal valamennyi valuta/token kibocsátási tevékenységét be kell szüntetni, mivel komoly veszélyt jelentenek a pénzügyi rendszerre. A bejelentést követően nagyot esett a kriptopénzek árfolyama.
A Winklevoss fivérek 6 éves koruk óta játszanak zongorán, a Harvardra és az Oxfordra jártak, hatodikak lettek a pekingi olimpián, de világhírnevet minden bizonnyal azzal szereztek maguknak, hogy Mark Zuckerberg állítólag tőlük lopta el a Facebook ötletét. Amiről azonban már kevesebbet hallhattunk a hírekben, hogy a testvérpár közel egy évtizeddel a Facebook saga után egy ibiziai nyaralás közben megismerkedett az akkor még relatíve gyerekcipőben járó Bitcoinnal, amibe nem csak, hogy rögtön beleszerettek, de meglovagolva az elmúlt évek több ezer százalékos árfolyamemelkedését elkezdték halmozni a szuperpénzt, továbbá nevükhöz köthető több kriptodeviza alap, egy Bitcoin tőzsde és számtalan blockchainnel foglalkozó startup is.
Ma hajnalban tette közzé legfrissebb negyedéves eredmény beszámolóját a Richter, mely összességében pozitív meglepetést okozott, a fontosabb eredmény sorokon a társaságnak sikerült felülteljesítenie az elemzői várakozásokat.
Az új technológiák közül az elmúlt évek egyik legnagyobb sztorija egyértelműen a blockchain alapú technológiák voltak, amelyek valószínűleg már pár éven belül az életünk mindennapi részei lesznek. Elterjedésükkel az ezzel kapcsolatos digitális devizák árfolyama valóságos rakétaként lőttek ki, nem elszigelt eset, hogy néhány hónap leforgása alatt több ezer százalékkal értékelődnek fel ezek a szuperpénzek. Mindezek kapcsán pedig egy új őrület verte fel a fejét, az úgynevezett nyilvános érmekibocsátás (ICO), mely gyakorlatilag azt jelenti, hogy az újonnan indult blockchain-technológiákon alapuló projektek nem dollárban, vagy egyéb devizában, hanem digitális valutában vonnak be forrásokat működésükhöz. Csak az idén ICO-k által közel 1,2 milliárd dollárnyi tőkét sikerült bevonnia startupoknak, ami viszont már sok szakembernek is szemet szúrt, egyesek szerint az ICO-k egyenesen ketyegő bombák, melyek bármikor felrobbanhatnak.
Igazi kispapír-ralit indított el korábban, hogy Mészáros Lőrinc jelentős részesedést vásárolt a Konzumban és az Opimusban, mindkét vállalat árfolyama sokszorosára emelkedett gyakorlatilag néhány hét leforgása alatt. Ráadásul mostanra az is elmondható, hogy a két papír forgalma már a blue chipekével is felvette a versenyt, így utánajártunk, hogy az árfolyamemelkedésen kívül mi lehet még az, ami az ugrásszerű forgalomnövekedés mögött állhat.
Egészen elképesztő, ami a Bitcoin piacán történik, március végén 1000 dollár környékén járt az árfolyam, majd a hetekben már 3000 dollár fölött is járt a kriptopénz, tehát bő 2,5 hónap leforgása alatt triplájára emelkedett az értéke. A szakértők többsége azonban továbbra is megosztott a témában, sokan egyenesen a 17.századi holland tulipánmánia modern megfelelőjének tekintik a Bitcoint, míg van aki szerint akár 1 millió dollárig is száguldhat a kriptodeviza árfolyama. Most ennek kapcsán körüljártuk a témát, vajon a Bitcoinra valóban modernkori tulipánként, egy értékálló devizaként, vagy esetleg a digitális aranyként lehet tekinteni.
Egészen elképesztő ütemben digitalizálódik a világ, az információs technológia átalakít szinte minden iparágat. Az új technológiák közül az elmúlt évek egyik legnagyobb sztorija egyértelműen a blockchain alapú technológiák voltak, amelyek valószínűleg már pár éven belül az életünk mindennapi részei lesznek. Elterjedésükkel az ezzel kapcsolatos digitális devizák árfolyama valóságos rakétaként lőttek ki, nem elszigelt eset, hogy néhány hónap leforgása alatt több ezer százalékkal értékelődnek fel ezek a szuperpénzek. Az eszement árfolyammozgások láttán a szerkesztőségben mi is elkezdtünk szemezgetni vele, hogy meg kéne lovagolni a Bitcoin őrületet, így most alaposan körbejártuk a témát, hogy hogyan lehet megvásárolni a szuperpénzt a lehető legbiztonságosabb, legolcsóbb, és legegyszerűbb módon.
Ma hajnalban tette közzé az idei első negyedéves eredmény beszámolóját a Richter, amely összességében pozitív meglepetést okozott, a fontosabb eredmény- és profitsorokon a társaságnak sikerült felülteljesítenie az elemzői várakozásokat.
Az elmúlt hetekben már többször írtunk arról, hogy milyen elképesztő ütemben terjedtek el a világban a blockchain alapú technológiák, ami magával vonta a velük kapcsolatos termékek egészen extrém mértékű értéknövekedését is.Ezek közül a Bitcoin, és a kistestvérének nevezett Ethereum került be valószínűleg a leginkább a köztudatba, azonban ma már egy sor újabb kriptopénz létezik, amelyek jellemzően valami speciális problémára igyekeznek megoldást nyújtani. Most ezek közül szemezgettünk.
Egészen elképesztő ütemben digitalizálódik a világ, az információs technológia átalakít szinte minden iparágat. Az új technológiák közül az elmúlt évek egyik legnagyobb sztorija egyértelműen a blockchain alapú technológiák voltak, amelyek valószínűleg már pár éven belül az életünk mindennapi részei lesznek. A Bitcoin kistestvérének nevezett Ethereum árfolyama csak az elmúlt egy évben meghétszereződött, a vele kapcsolatos technológiák pedig hamarosan teljesen átformálhatják az üzleti világot.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.